مجله صوت سنتر و بخش بلاگ و روزنامه سایت با مطالب جدید پستهای تازه درمورد موسیقی مصاحبه با موزیسینها معرفی سخت افزار ها رونمایی محصولات جدید و آلبومهای موسیقی و ... به زودی با ما همراه باشید ...
“ برای صحت موجودی کالا و ثابت نبودن قیمت کالا به علت نوسانات ارز و دلار برای اطلاع از قیمت دقیق قبل از خرید تماس حاصل فرمایید “

کنترلر حرفه ای Softube Console One MKII

کنترلر حرفه ای Softube Console One MKII میکسر کنترلر

کنترلر حرفه ای Softube Console One MKII

 

DAW Plugins Control Surface

 

Hardware/Software Mixer with SSL SL 4000 E Plug-in, Software Mixer, and USB Controller – Mac/PC, AAX, VST, VST3, AU, UAD

 

معرفی کنترلر حرفه ای Softube Console One MK2

Console1 MK2 یک کنترلر حرفه ای و یک محصول هایبرید برای میکس های مبترکرانه است که توسط کمپانی Softube عرضه می گردد. این کنترلر نسخه تکمیل شده و جدیدتری از محصول قبلی این کمپانی است که یک ترکیب هوشمندانه از سخت افزار و نرم افزار در کمپانی سافتیوب محسوب می شد. بخش سخت افزار شامل یک سری از ناب ها و سوییچ ها است که به شما اجازه می دهد کنترلی دقیق روی یک چنل استریپ SSL در محیط نرم افزارهای DAW خود داشته باشید. این دستگاه با ارتباط مستقیمش با نرم افزار تاخیر نامحسوسی دارد و میتوان توسط آن به سرعت پارامتر های نرم افزاری را بدون نیاز به نگاه کردن به مانیتور کامپیوتر تغییر داد.

کمپانی Softube در نمایشگاه NAMM سال ۲۰۱۷ نسخه تکمیل شده Console 1 را معرفی نموده است که عملکردی همانند مدل قبلی دارد و با تغییرات مثبت و خاصی در آن قیمت فروش آنرا نیز به میزان زیادی کاهش داده است. این کمپانی سوئدی تولید محصولات خود را به کارخانه ای در کشور چین برده است تا طوری مدیریت شود که قیمت آن خیلی پایین تر از پیش باشد. این تغییر مسیر تولید در کیفیت سخت افزار تاثیر گذار نبوده است و تا کنون توسط کاربران مختلفی مورد تست و آزمون قرار گرفته است.

 

 

کنسول وان، صرفا یک کنترلر نرم افزار است و هیچگونه صدایی – نه آنالوگ و نه دیجیتال – از آن عبور نمی کند و فقط کنترلری برای پلاگین ها می باشد. نرم افزار اوریجینالش که همراه پکیج عرضه می گردد، چیزی مشابه به چنل استریپ 4000E از کمپانی SSL است و اگر میخواهید این پلاگین را به راحتی کنترل کنید، بهترین پیشنهاد سخت افزاری Console 1 است. این سخت افزار به همراه نرم افزار اوریجینال Console 1 عرضه می شود ولی کمپانی Softube چند شبیه ساز چنل استریپ دیگر هم می فروشد که میتوانید آنها را جداگانه خریداری نمایید.

همچنین برای گسترش این پلاگین ها میتوان از پردازشگر UAD که تولید کمپانی Universal Audio است، نیز بهره مند گردید. که در ادامه به تشریح آن می پردازیم. این کنترلر از طریق درگاه USB به کامپیوتر متصل می شود و میتواند مستقیما ارتباط دو طرفه با نرم افزار برقرار نماید. پلاگین های عرضه شده روی کنسول وان را میتوانید به هر تعداد که خواستید در طول پروژه باز کنید، اما بر خلاف پلاگین های یونیورسال اودیو، این امر کاملا وابسته به توانایی CPU است.

 

کنترلر و نرم افزار به بخش های مختلفی از قبیل: ورودی، گیت، شکل ترنزینت ها، اکولایزر، کمپرسور، و خروجی تقسیم شده اند. ویک ساید چین اکسترنال نیز برای شکل دادن و مقدار دادن به کمپرسور وجود دارد تا بتوان برای آن اندازه دلخواهی را سوییچ و تنظیم نمود. از این گذشته نه تنها یک کنترل گین خروجی وجود دارد، بلکه یک Drive Circuit هم برای اضافه کردن هر چیزی، مثلا مقدار اندکی دیستورشن برای آن طراحی شده است. همچنین کنترلر های مختلفی برای Solo و Mute تراک ها هم وجود دارد، و در هر کانالی که پلاگین Console 1 باز شده باشد، قابل استفاده است.

مجموعه ای از سوییچ ها در قسمت بالای سخت افزار Console 1 قرار دارد که دقیقا با شماره تراک باز شده داخل نرم افزار DAW برابر هستند، پس برای دسترسی سریع به تنظیمات پلاگین روی تراک مورد نظر میتوان از این سوییچ سلکتورها استفاده نمود. کانال انتخاب شده برای کنترل توسط یک LED که در بالای سوییچ سلکتور تعبیه شده است، نمایش داده می شود. و اگر محدوده پروژه شما بیش از ۲۰ تراک می باشد، میتوانید توسط دکمه + برای رفتن به صفحه دوم استفاده نمایید.

روتاری و سوییچ های موجود روی بدنه سخت افزار دارای امکان ویژه ای تحت عنوان Auto Mode هستند که وقتی شما برای تغییر حالت آنها را لمس می کنید، پلاگین به سرعت روی صفحه ظاهر می شود و پس از اعمال تنظیمات، بعد از چند ثانیه از روی صفحه ناپدید می گردد. این قابلیت در زمانی که پلاگین های متعددی را در طول پروژه استفاده می نمایید، به کمک شما خواهد آمد تا راحت تر و با خطای کمتر به میکس خود بپردازید.

 

Channel Strip SSL 4000 E همراه با Console1 هم در اجرا، و هم در کیفیت صدا موثر است. پانچ و کنترل های ساستین به شکل ماژول، به شما این قابلیت را می دهد که ترنزینت ها را تغییر دهید. اکولایزر چهار بانده ای که باند های نیمه پارامتری Low و High و دو باند پارامتری میدرنج دارد، برای یکسان سازی نوعی تراک ها استفاده می گردد. صدای کمپرسور خیلی نرم و ملایم است و Drive Controls به شما این اجازه را می دهد به سرعت صداسازی نمایید و تنظیمات را راحت و سریع و راضی کننده، انجام دهید.

با پروتولز، ولوم و خروجی و تنظیمات Pan کمی زشت و بی لطافت می شوند، چرا که آن تغییرات در پلاگین Console1 انجام شده است. اگر میخواهید از کنترل های Pan استفاده کنید، می بایست یک تعریف Stereo یا Mono به Stereo داشته باشید، بنابراین شما تاثیر این تغییرات را روی میکسر DAW خود نمی بینید. همچنین با Studio One، Sonar، Reaper و Cubase، پن نرم افزار، ولوم، Send ها و انتخاب ترک ها مستقیما می توانند از طریق Console1 کنترل شوند.

بزرگترین ویژگی Console 1 MKII، این است که این دستگاه از پلاگین های UAD پشتیبانی می نماید. در دسامبر سال 2017، کمپانی سافتیوب یک آپدیت از نرم افزار ارائه کرده است که شامل یک ویژگی جدید به نام Apollo Central می شود، از آن پس صاحبان کارت صدا های Apollo و پردازشگر های کمپانی یونیورسال اودیو که تحت عنوان UAD عرضه می گردند، می توانند بسیاری از عملکردهای نرم افزار و کنسول آپولو را از طریق این سخت افزار کنترل نمایند.

 

اگر شما سخت افزار UAD یا کارت های آپولو را روی سیستم کامپیوتر خود دارید، می توانید به تعداد زیادی از پلاگین ها از قبیل کمپرسور، اکولایزر، گیت و غیره باز کنید و به راحتی با این سخت افزار به کنترل آنها بپردازید. هرچند آنها به شکل معمول خودشان نمایش داده می شوند، ولی وابسته به نوعشان امکانات کنترلر محدود می شود، و امکان دارد برخی از پارامتر های روی سخت افزار در ارتباط با آن پلاگین بی کار بمانند. با این وجود این سخت افزار بخش بزرگی از کلکسیون UAD را کنترل می نماید.

شما هر کدام از پارامترهای در دسترس پلاگین UAD را که باز کنید، به شکل ناب هایی در Console1 هستند، برای مثال اگر شما پلاگین UAD Manley Massive Passive را روی Console1 باز کنید، فقط بعضی از کنترل ها را دارید. و شما کنترل های Q را روی باندهای Low و High یا بخش مرکزی نخواهید داشت و قابلیت تنظیمات جداسازی چپ و راست در حالت استریو نیز امکان پذیر نیست. ویژگی های Apollo Central به شما اجازه می دهد که عملکردهای زیادی از کنسول UAD را کنترل کنید و شامل اداره کردن تراک ها و وظایف مانیتورینگ برای کارت های آپولو و تنظیمات کانالها مانند ولوم، پن، Mute، Send و Rec/Mon می باشند. همچنین شما می توانید هر پلاگین UAD خودتان را از طریق این کنترلر فراخوانی نمایید.

در یک جمع بندی میتوان گفت عملکرد Console 1 MK2 واقعا مثبت است، کمپانی سوئدی Softube با کاهش دادن هزینه های تولید و اضافه کردن امکانات آپولو سنترال به این دستگاه، آنرا به یک ابزار مناسب و واجب در اتاق های میکس تبدیل کرده است. اگر می خواهید یک کنسول سخت افزاری به سیستم خود متصل کنید که در هنگام ضبط و میکس به کار شما سرعت مضاعفی ببخشد، قطعا کنترلر Console1 MK2 قدرتمند است و امکانات آن بازدهی خوبی دارد.

مشخصات میکسر کنترلر
نوع دستگاهکنترلر مکینتاش, ویندوز
نوع Knob ۲۶ عدد کنترلر روتاریتعداد سوئیچ ها ۴۰ عدد
پرت اتصال به کامپیوتر USB
پورت میدی ندارد
دیگر کنترلر هااستودیو وان, اف ال استودیو, ایبلتون لایو, پروتولز, پیرامیکس, ریپر, ریزن, سونار, کیوبیس, لاجیک پرو, نوئندو

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

    فقط با گارانتی اصلی برندخرید مطمئن با تست 72 ساعته      ارسال و تحویل سریع     

  • مدل کالا: Console One MKII
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • 7,200,000 تومان

درایور محصولات

به زودی درایور در دسترس شما خواهد بود . این بخش در حال بروز رسانیست …


آخرین آپدیت  درایور ویندوز 7  64 بیت  32 بیت  درایور قدیمی درایور داخلی (Firmware) درایور ویندوز 8 و 10 درایور مک Mac 

کاتالوگ

به زودی دربخش کاتالوگ دفترچه راهنما و کاتالوگهای محصول قرارخواهد گرفت. کاتالوگ فارسیEnglsh PDFbrochureUser Manual 

ویدیو

به زودی ویدیو های معرفی رونمایی کار با محصولات و سخت افزارها آموزش نصب و راه اندازی یا توضیحات اولیه اضافه خواد شد  فعلا در آپارات ویدیو های ما را دنبال کنید

فروش اقساطی

فروش اقساطی / غیر فعال  

4 ماهه  6 ماهه  8 ماهه / غیر فعال  

 استعلام حساب بانکی 

برچسب ها: کنترلر, حرفه, Softube, Console, One, MKII, میکسر

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.