مجله صوت سنتر و بخش بلاگ و روزنامه سایت با مطالب جدید پستهای تازه درمورد موسیقی مصاحبه با موزیسینها معرفی سخت افزار ها رونمایی محصولات جدید و آلبومهای موسیقی و ... به زودی با ما همراه باشید ...
“ برای صحت موجودی کالا و ثابت نبودن قیمت کالا به علت نوسانات ارز و دلار برای اطلاع از قیمت دقیق قبل از خرید تماس حاصل فرمایید “

پری امپ و چنل استریپ UNIVERSAL AUDIO LA 610 MK2

پری امپ و چنل استریپ  UNIVERSAL AUDIO LA 610 MK2 پری امپ و پردازشگر

پری امپ و چنل استریپ UNIVERSAL AUDIO LA 610 MK2

 

یونیورسال اودیو LA610 یک چنل استریپ با ترکیبی از دو طراحی کلاسیک – پری امپ ۶۱۰ و کمپرسور LA2A – است. علاقه به و تقاضا برای پری امپ ها و کمپرسورهای کلاسیک همچنان بالاست. تولیده کننده ی امریکایی، یونیورسال اودیو (Universal Audio)، نامی است که به محصولات با کیفیت بسیار بالا و با ارزش گره خورده است و در سراسر دنیا شناخته شده می باشند، کمپرسور کلاسیک Teletronix LA2A و پری امپ Putnam 610 مثال هایی از این دست هستند. این بار این دو یونیت کلاسیک در کنار هم قرار گرفته و LA610 را ساخته اند. این محصول یک پری امپ و یک کمپرسور اپتیکال است که دو یونیت از رک شما را اشغال می کند و روتاری و سوئیچ های کلاسیک آن جلوه ی خاصی به استودیوی شما می دهد. سه لامپ صدای آن را گرم می کنند و مبدل های صوتی با کیفیت وزن آن را کاهش داده اند.

 

در پشت این محصول فقط یک درگاه برق و سه درگاه XLR وجود دارد: یک ورودی میکروفون، یک ورودی لاین، و یک خروجی لاین. پنل جلو فوق العاده بنظر می رسد و به سه ناحیه تقسیم شده است. کنترل های پری امپ در سمت چپ، و کنترل های کمپرسور در سمت راست آن قرار دارند. در سمت راست یونیت یک VU Meter کوچک و سوئیچ خاموش و روشن شدن دستگاه به همراه نشانگر آن قرار دارند. کنترل ها شامل سه روتاری بزرگ و شش روتاری کوچک، پنج سوئیچ کوچک و دکمه ی روشن/خاموش دستگاه می شوند. قسمت پری امپ یک روتاری بزرگ برای کنترل سطح دارد. دو روتاری ورودی و Coarse Gain را انتخاب می کنند و سوئیچ سه حالته Pad قابل اعمال روی ورودی، فانتوم پاور، و وارونگی قطبیت را فراهم می کنند. این یونیت روی هم رفته سه ورودی دارد. دو ورودی میکروفون و لاین در پشت و یک ورودی غیر بالانس با امپدانس بالا از طریق یک سوکت یک چهارم اینچی روی پنل جلو برای گیتار و موارد مشابه وجود دارد. روتاری انتخاب کننده ی ورودی دارای ۵ موقعیت است. موقعیت مرکزی ورودی لاین پشت را انتخاب می کند، در حالیکه دوتای سمت راست ورودی مستقیم با امپدانس های ۴۷ کیلو اوهم و ۲.۲ مگا اوهم را انتخاب می کنند و به ترتیب میزان ایده آلی برای خروجی های اکتیو و پیکاپ ها فراهم می سازند. دو موقعیت سمت چپ ورودی میکروفون با امپدانس های ۵۰۰ اوهم و ۲ کیلو اوهم را انتخاب می کنند. انتخاب اول برای میکروفون های داینامیک کلاسیک و دومی برای میکروفون های مدرن مناسب است. در سمت راست روتاری بزرگ یک اکولایزر پسیو دو بانده قرار دارد که میتوان از آن برای تقویت یا تضعیف فرکانس های بالا در سه رنج ۳، ۴.۵ و ۷ کیلوهرتز یا فرکانس های پائین در سه رنج ۷۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ هرتز استفاده نمود که میزان این تقویت یا کاهش میتواند در رنج ۹± دسی بال از طریق دو روتاری مستقل تنظیم گردد.

 

قسمت کمپرسور اپتیکال T4 دو روتاری بزرگ کنترل دارد. اولی مقدار کاهش Peak و دومی Gain جبرانی را معین می کند. با چرخاندن کنترل Peak Reduction در جهت عقربه های ساعت مقدار کامپرشن را افزایش می دهد، درحالیکه روتاری Gain تا ۲۰ دسیبل را جبران می کند. کنترلی برای Attack و Release وجود ندارد – این تنظیمات ثابت هستند – و Ratio توسط یک سوئیچ روتاری ساده بین حالت های Bypass، کمپرس، یا لیمیت قرار می گیرد. Ratio کامپرشن بین ۲:۱ و ۳:۱ قرار دارد و تا حدودی نسبت به تنظیمات Peak Reduction تغییر می کند. همانطور که به نظر می رسد کنترل ها کاملاً مشخص و برای استفاده آسان هستند.

 

 

مدار LA610 خیلی به مدارهای ۶۱۰ و LA2A شباهت دارد. برای مثال، مبدل های ورودی و خروجی همانند پری امپ ۶۱۰ می باشند. با این حال تفاوت های قابل توجهی هم وجود دارند. لامپ های ورودی و خروجی در ۶۱۰ با یکدیگر متفاوتند، اما در LA610 یکسان می باشند. طراحی مدار پری امپ به نحوی است که افزایش Coarse Gain میزان فیدبک منفی اطراف لامپ ورودی را کاهش می دهد. این موضوع عوارض جانبی اجتناب ناپذیری مانند افزایش میزان دیستورشن هارمونیک دارد – که بر روی منابع مناسب می تواند خوشایندتر باشد. در نتیجه سطح و کیفیت کلی سیگنال می تواند توسط کنترل با دقت Coarse Gain و کنترلر های Level کنترل شود. نهایت Gain این پری آمپ حدود ۶۰ دسی بل است، که باید برای اکثر کاربری های استودیویی کافی باشد و سوئیچ Pad ۱۵ دسی بلی به قسمت پری امپ اجازه می دهد تا سیگنال های سطح بالا را راحت تر از ۶۱۰ کنترل کند. LA610 صدایی بازتر و شفاف تر از نسخه ی اوریجینال دارد. اکولایزر آن هم بطور نامحسوس برای کنترل فرکانس ها مناسب است.

 

قسمت کمپرسور دقیقاً شبیه LA2A نیست، اما مداری مشابه دارد و شخصیت نسخه ی اوریجینال را حفظ می کند. Attack و Release به خوبی فیکس شده اند. Attack به اندازه ی کافی سرعت دارد و کار خود را به خوبی انجام می دهد، و Release ترنزینت های بلند را سریع رها می کند و منابع صوتی بلند کشیده را بیشتر تحت کامپرشن نگه می دارد. اگرچه حالت لیمیتر Ratio بی نهایت به یک را اعمال می کند، دارای یک Soft Knee می باشد که تاثیر لیمیت را تحت کنترل قرار می دهد. Gain جبرانی ۲۰ دسی بلی مبدل خروجی را درایو می کند. Bypass کاهش Gain را غیر فعال می کند، اما مدار کمپرسور همیشه در مدار سیگنال باقی می ماند.

 

راه اندازی LA610 بسیار راحت و تنظیم کنترل های آن بسیار واضح و آسان می باشد. کیفیت صدایی که این محصول بدست می دهد بزرگ و باز است، ولی ممکن است به یک De-esser بعد از آن نیاز داشته باشید. البته معمولاً پری امپ به همراه کمپرسور استفاده می شود، و چون این کمپرسور تنالیته ی نسبتاً تیره ای دارد، در ترکیب با این پری امپ صدایی بی طرف بدست می دهد و در نتیجه صدایی حاضر و To The Face را می توانید از این محصول انتظار داشته باشید، که بیشتر مدرن است تا کلاسیک. با تنظیمات متنوع میزان ورودی/خروجی می توانید به شخصیت های صوتی از تمیز تا دیستورت شده برسید. قسمت کمپرسور از LA2A غیر قابل تشخیص است و تمام ویژگی های صوتی نسخه ی اوریجینال در این محصول وجود دارند. در حین استفاده از DI کنترل کردن Gain ورودی به یک پیکاپ بی روح زندگی و شخصیت می بخشد. با کمک کمپرسور و اکولایزر می توان به نتایج صوتی خوبی رسید.

 

نسخه های اوریجینال کمپرسور LA2A و پری امپ 610 کمیاب و گرانقیمت هستند، همینطور نسخه ی های بازسازی شده ی آن ها. اما LA610 جدید نسخه ای خوب با قیمت مناسب می باشد که می تواند مهمان بسیاری از استودیوهای مدرن باشد. این محصول زیباست، صدایی عالی بدست می دهد، و کار با آن آسان است که به شما اجازه می دهد بر روی اجرا و شخصیت صدا تمرکز کنید تا موارد تکنیکال. این محصولی انعطاف پذیر است که کار خود را به خوبی انجام می دهد و شخصیتی موسیقیایی و جذاب به منبع صوتی می دهد.

 

 

​این چنل استریپ رکمونت که دو یونیت از رک استودیوی شما را اشغال می کند ترکیبی از یک پری آمپ لامپی کلاس A و یک کمپرسور بی نقص ، بر گرفته شده از محصول LA2A است که میتواند تا حد زیادی تنالیته صدا را بهبود بخشد و صدایی گرم، شفاف و طبیعی را با یک کمپرسور بسیار مدرن در اختیار کاربران حرفه ای موسیقی قرار دهد. این محصول توسط آقای ون هیلن برای جمع آوری آلبوم کلاسیک "صدای پسران ساحل" مورد استفاده قرار گرفته است که خود امضایی بر مزایای این چنل استریپ می باشد. LA 610 MKII یکی از پرطرفدارترین و مقرون به صرفه ترین محصولات کمپانی UNIVERSAL AUDIO است که با نویز بسیار پایین ، تنالیته و شخصیت آرایشی (سیاه بر سیاه) برای پروژه های جدی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل، محصولی توسعه یافته از ماژول های طراحی شده در دهه ۶۰ میلادی است و تاکنون برای آلبوم های کلاسیک متعددی مورد استفاده قرار گرفته است. با وارد کردن سیگنال به این چنل استریپ و بعد از گذشتن آن از لوله های لامپ خلاء ، تقارن بسیار مناسبی با کمپرسور محدود کننده (T4 نوری) بوجود می آید که باعث تولید صدایی منحصر به فرد می گردد.

مشخصات پری امپ و پردازشگر
نوع پری امپلامپی
تعداد کانال1 ورودی XLR میکروفون 1 ورودی لاین + 1 های زی گیتار
نوع طراحیرک
پاسخ فرکانسیFrequency Response: 20 Hz to 20 kHz ± 1 dB Dual Impedance Mic and Hi-Z inputs (Mic: 2K, 500Ω, Hi-Z: 2.2M, 47KΩ)
فانتوم پاوردارد
اکولایزردارد
کمپرسوردارد
دیسر DeEsser
دیتر Dither
تعداد ورودی آنالوگ1
تعداد خروجی آنالوگ
ورودی / خروجی دیجیتالندارد
تعداد اسلات رک2U (two rack unit)
طول12.25"
عرض 1: 9" W
ارتفاع3.5" H
وزنWeight: 12 lb.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

    فقط با گارانتی اصلی برندخرید مطمئن با تست 72 ساعته      ارسال و تحویل سریع     

  • 22,730,000 تومان

درایور محصولات

به زودی درایور در دسترس شما خواهد بود . این بخش در حال بروز رسانیست …


آخرین آپدیت  درایور ویندوز 7  64 بیت  32 بیت  درایور قدیمی درایور داخلی (Firmware) درایور ویندوز 8 و 10 درایور مک Mac 

کاتالوگ

به زودی دربخش کاتالوگ دفترچه راهنما و کاتالوگهای محصول قرارخواهد گرفت. کاتالوگ فارسیEnglsh PDFbrochureUser Manual 

ویدیو

به زودی ویدیو های معرفی رونمایی کار با محصولات و سخت افزارها آموزش نصب و راه اندازی یا توضیحات اولیه اضافه خواد شد  فعلا در آپارات ویدیو های ما را دنبال کنید

فروش اقساطی

فروش اقساطی / غیر فعال  

4 ماهه  6 ماهه  8 ماهه / غیر فعال  

 استعلام حساب بانکی 

برچسب ها: پری, امپ, چنل, استریپ, UNIVERSAL, AUDIO, 610, MK2, پردازشگر

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.