مجله صوت سنتر و بخش بلاگ و روزنامه سایت با مطالب جدید پستهای تازه درمورد موسیقی مصاحبه با موزیسینها معرفی سخت افزار ها رونمایی محصولات جدید و آلبومهای موسیقی و ... به زودی با ما همراه باشید ...
“ برای صحت موجودی کالا و ثابت نبودن قیمت کالا به علت نوسانات ارز و دلار برای اطلاع از قیمت دقیق قبل از خرید تماس حاصل فرمایید “

اسپیکر مانیتورینگ FOCAL SM9

اسپیکر مانیتورینگ FOCAL SM9 اسپیکر مانیتورینگ

قیمت اعلام شده برای یک جفت اسپیکر مانیتور می باشد.

مانیتورینگ 2-way یا 3-way می خواهید؟ چطور است هر دو را با هم داشته باشید؟ این اسپیکر Nearfield فوق العاده از کمپانی فوکال در ارائه ی تجربه ی شنیداری بی نظیر منحصر به فرد است. کمپانی های کمی مانند کمپانی فرانسوی فوکال هستند که هم کابینت و هم مبدل اسپیکرهای مانیتورینگ را خودشان طراحی و تولید می کنند. کنترل کامل فوکال بر توسعه و تولیدشان به همراه طراحی با هدف ارائه ی صداقت آکوستیکی مطلق، منجر به تولید تعدادی اسپیکر بسیار مورد توجه شده است که هم در استودیوهای ضبط و هم برای کاربری های Hi-Fi مورد استفاده قرار می گیرند. SM9 که یک مانیتور فوق العاده ی اکتیو 3-way است، محصولی است که از آخرین نسل مبدل های خاص فوکال بهره می برد. نوآوری اصلی SM9 در این است که طوری طراحی شده است که در یک زمان دو اسپیکر باشد: یک اسپیکر 3-way با دقت بالای ۳۰ هرتز تا ۴۰ کیلوهرتز، و یا در حالت Focus، یک اسپیکر 2-way که اجازه ی چک کردن اکولایز و بالانس میدرِنج را می دهد.

اولین چیزی که درباره ی SM9 متوجه می شوید وزن آن است. هر کدام از اسپیکرها ۳۵ کیلوگرم وزن دارند و حمل کردن کوتاه مدت آن ها نیز کمی دشوار به نظر می رسد. همچنین این اسپیکرها به پایه های بسیار محکمی نیاز دارند. درایورهای اصلی این اسپیکرها در جلو و رادیاتور پسیو آن ها در مرکز بالای آن ها قرار دارند. در پشت نیز یک Heat-Sink بزرگ دیده می شود. چیدمان پنل جلو همانند مانیتورهای 2-way می باشد که در کنار آن ها یک درایور Bass قرار گرفته است. کابینت در داخل به دو قسمت کاملاً مجزا از هم تقسیم شده است؛ داخل یکی درایورهای میدرِنج و تریبل و داخل دیگری درایور بِیس و رادیاتور پسیو قرار دارند. پنل جلو همچنین دارای یک LED است که فعال بودن اسپیکر یا خطا را نشان می دهد. علاوه بر Heat-Sink که ذکر شد، پنل پشتی شامل کنترل های اکولایز امپلیفایر، یک کانکتور XLR (قابل سوئیچ بین حساسیت -10 dBu و +4 dBV) و یک کانکتور برق IEC می باشد. قسمت EQ دارای یک فیلتر High-Pass و یک اکولایزر جداگانه است. وقتی فیلتر High-Pass در حالت کامل خود قرار دارد غیر فعال می باشد. سه تنظیمات دیگر، یک فیلتر 12 dB/Octave را بر فرکانس های ۴۵، ۶۰ و یا ۹۰ هرتز اعمال می کند. سپس یک اکولایزر ۵ باند وجود دارد که هر باند دامنه ی +/- 3 dB در استپ های ۰.۵ دسیبلی دارد. Low-Shelf در دامنه ی ۳۰ تا ۲۵۰ هرتز عمل می کند، درحالیکه فیلتر Low-Bell جداگانه ای برای ۵۰ هرتز تعبیه شده است. مرکز اکولایز Low-Mid فرکانس ۱۶۰ هرتز است، که طراحی شده است تا برای انعکاس هایی که از Meter Bridge یک کنسول ناشی می شوند، مورد استفاده قرار گیرد (اگر SM9 را روی آن قرار دهید). مرکز باند میدرِنج فرکانس یک کیلوهرتز است، و HF Shelf با فرکنس های بین ۴.۵ و ۴۰ کیلوهرتز سر و کار دارد.

یک کنترل کوچک روی کناره ی کابینت دارای سوئیچ Standby و ON ، سوئیچ Focus که SM9 را تبدیل به یک مانیتور 2-way می کند، . یک سوئیچ Direct است، که اکولایز پنل پشتی را غیرفعال می کند، اما فیلتر High-Pass غیرفعال نمی شود. فوکال برای توییترهای اختصاصی خود که از جنس برلیوم با گنبد وارونه هستند، یک ساختار آهنربایی جدید انجام داده است که Flux بالایی دارد. فوکال بر این عقیده است که این Flux بالا توانایی توییتر برای بازتولید فرکانس های بالا و جزئیات داینامیکی را افزایش می دهد، بنابراین به مهندسان کمک می کند تا جزئیات کامپرشن و ریورب را بهتر و واضح تر بشنوند. درایورهای جدید میدرِنج، Bass و رادیاتور پسیو در SM9 مجهز به Cone کامپوزیتی W فوکال هستند، که از یک فوم که بین دو ورق الیاف شیشه ای، بافته و ساندویچ گردیده، ساخته شده است.

 

سه امپلیفایر کاملاً جدید و آنالوگ، مبدل ها را درایو و در کلاس AB عمل می کنند. Bass ۴۰ وات و میدرِنج و تریبل هر کدام ۱۰۰ وات توان دارند. پاسخگویی فرکانسی در حالت Full-Range و 3-Way، از ۴۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز است (+/- 1 dB) که به ۳۰ هرتز تا ۴۰ کیلوهرتز در حالت +/- 3 dB می رسد. در حالت عملکرد 3-Way، نقاط کراس اوور در ۲۰۰ هرتز و ۲.۵ کیلوهرتز هستند، و در حالت 2-Way، پاسخگویی محدود به ۹۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز (+/- 3 dB) می شود، و تنها نقطه ی کراس اوور ۲.۵ کیلوهرتز خواهد بود. SM9 برای استفاده ی Nearfield در فاصله ی یک تا چهار متری از موقعیت شنیداری طراحی شده است. وقتی که آن را سر جای خود قرار دادید، نیاز به ستاپ خاصی نیست زیرا فقط کانکتورهای برق و صدا برای اتصال وجود دارند. پیشنهاد می شود قبل از استفاده ی جدی برای مانیتورینگ، از اسپیکرها ۲۰ ساعت استفاده ی شنیداری شده باشد. همچنین استفاده از تنظیمات EQ می تواند به تجربه ی شنیداری هرچه بهتر این اسپیکر کمک کند.

 

 

 

شنیدن SM9 در حالت Full-Range تجربه ای روشنگرانه و الهام بخش است. مثل تمام مانیتورهای خوب، شما تا وقتی در اتاق صحبت نکنید، متوجه نمی شوید چقدر صدای اسپیکر را زیاد کرده اید. SM9 قادر به تولید 116 SPL Peak دسی بل در فاصله ی یک متری است. در سطح های نزدیک به واقعیت، جزئیات و تعادل کلی طیف فرکانسی در این مانیتورها از بهترین هاست. کوچک ترین جزئیات خود را در این اسپیکرها نشان می دهند و رفع مشکلات صوتی جزئی با این مانیتورها آسان می شود. پاسخگویی داینامیک SM9 چنان سریع و مشخص است که سازها و وکال کاملاً مجزا شنیده می شوند، و به نظر می رسد که هر کدام جایگاه خود را در فضا و زمان دارند، و احتمالاً همین، دلیل به گوش رسیدن کوچکترین جزئیات است. همچنین صداها با این مانیتورها در جایگاه دقیق خود در گستره ی استریو قرار می گیرند، و عمق و وسعتی به شدت طبیعی را به نمایش می گذارند. سوئیچ کردن به حالت فکوس تغییر کاملاً قابل توجهی را در صدا موجب می شود. بدون تاثیر بر کاراکتر صدا، این طراحی به شما اجازه ی تمرکز بر Mid-Range را می دهد. حالت Focus یک اکتاو پایین را حذف کرده و کاهش ۳ دسی بلی را در ناحیه ی ۲۰ کیلوهرتز اعمال می کند و به شما میدرِنجی می دهد که در میکس و مسترینگ به کمک شما می آید. آهنگ هایی که فرکانس های پایین قوی دارند وقتی در اسپیکرهای دیگر پخش می شوند مقدار زیادی هوا از خروجی هوای اسپیکر بیرون می آید و صدایی مطلوب نمی دهند، اما وقتی چنین آهنگ هایی را در SM9 پخش کنید، صدایی تمیز و زیبا خواهید شنید. البته این نباید دور از انتظار باشد، زیرا با بهایی که برای این مانیتور می پردازید، چنین عملکردی نیز از آن انتظار می رود.

 

فوکال SM9 حقیقتاً مانیتور خاصی است. در حالت 3-way سطحی از جزئیات داینامیک و بالانس تونال در طیف صوتی را به نمایش می گذارد که مانیتورهای ارزان تر فقط می توانند به آن حسادت کنند، و اسپیکر های هم قیمت به سختی به آن می رسند. در حالت 2-way، این مانیتور به یک اسپیکر موثر برای آنالیز تبدیل می شود، و حتماً این ایده ی چند مانیتور در یک مانیتور بعداً بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. شکی نیست که فوکال SM9 یکی از بهترین مانیتور های حال حاضر در کلاس خودش است. سطح عملکرد در این سایز شدیداً بالاست و نسبت به قیمتش کاملاً ارزش خرید دارد. اگر به دنبال اسپیکر مانیتورینگ Nearfield در این محدوده ی قیمت هستید، SM9 مانیتوری است که حتماً باید به آن گوش دهید. این مدل با توجه به ظرافت و کیفیت صدای خود یک محصول بسیار جدی برای اعمال میکس و مسترینگ می باشد. این اسپیکر مانیتور توسط سه درایو (ووفر ، میدرنج و توئیتر) صدایی با حداقل رنگ شدگی و واقعی را به نمایش می گذارد. این اسپیکر مانیتور جهت خروجی هوا از یک درایو (پسیو رادیاتور) استفاده می کند که این یونیت باعث ثبات بسیار بالا در سطوح دینامیکی مختلف بر روی باس می شود. از ویژگی های این اسپیکر مانیتور میتوان به دقت بسیار بالا در ساخت تصویر استریو ، ظرفیت بسیار بالا در تولید صدای میدرنج ، طراحی دو اسپیکر در یک کابینت اشاره کرد.

این محصول به صورت سفارشی تحویل می گردد.

مشخصات اسپیکر مانیتورینگ
سایز ووفر6.5 اینچ
جنس ووفرکامپوزیت
نوع ووفر
توان ووفر400 وات
سایز تویتر1.5 اینچ
جنس تویتربریلیوم با گنبد معکوس
نوع تویتر
توان تویتر100 وات
پاسخ فرکانسی
تنظیمات کالیبراسیوندارد
محل خروجی هوااز طریق پسیو رادیاتور
نوع ورودییک مونو بالانس XLR
ورودی دیجیتال
طول
عرض
ارتفاع
وزن
نوع / سایز / جنس / توان مید رنجActive 3 WAY حرفه ای سطح 1جنس بدنه : چوب طبیعینهایت سطح خروجی : 116 دسی بل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

    فقط با گارانتی اصلی برندخرید مطمئن با تست 72 ساعته      ارسال و تحویل سریع     

  • مدل کالا: SM9
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • 99,420,000 تومان

کاتالوگ

به زودی دربخش کاتالوگ دفترچه راهنما و کاتالوگهای محصول قرارخواهد گرفت. کاتالوگ فارسیEnglsh PDFbrochureUser Manual 

ویدیو

به زودی ویدیو های معرفی رونمایی کار با محصولات و سخت افزارها آموزش نصب و راه اندازی یا توضیحات اولیه اضافه خواد شد  فعلا در آپارات ویدیو های ما را دنبال کنید

فروش اقساطی

فروش اقساطی / غیر فعال  

4 ماهه  6 ماهه  8 ماهه / غیر فعال  

 استعلام حساب بانکی 

برچسب ها: اسپیکر, مانیتورینگ, FOCAL, SM9

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.